ستارگان افلاک پوشش آریا

05137605016

عوامل خرابی اجرای اپوکسی در لوله انتقال آب

 

پوشش رزین اپوکسی بر روی لوله اغلب به عنوان جایگزینی برای لوله کشی های قدیمی با یک سیستم کاملاً جدید مورد توجه قرار می گیرد. از نظر تئوری ، فرآیند پوشش دهی شامل پوشش دهی داخل لوله ها با رزین اپوکسی در برابر درز و سوراخ سوراخ شدن و خوردگی لوله ها ، ایجاد یک راه حل پایدار برای حل مشکلات لوله ها می باشد. این یک تئوری است.

در عمل ، چالش های مربوط به اجرای اپوکسی داخل لوله ها بسیار زیاد است:

 

برای اولین بار ، هیچ راهی برای دانستن میزان چسبندگی اپوکسی در داخل لوله و پوشش داخل لوله فولادی وجود نداشت. اگر چه این موضوع برای بیرون سطح لوله ها بسیارکمتر است.

دوم ، اگر نشتی در تاریخ آینده رخ دهد ، ترمیم لوله ای با پوشش اپوکسی بسیار دشوار است. رزین نمی تواند گرما را تحمل کند و استفاده از یک مشعل برای آزمایش و لحیم کاری در یک قطعه لوله جدید یا یک اتصالات ، یکپارچگی پوشش را در آن مکان از بین می برد.

به همین ترتیب ، استفاده از اتصال (راه حل بسیاری از شرکت های اپوکسی برای تعمیرات لوله های اپوکسی) ممکن است پوشش اپوکسی را در نقطه تعمیر ترک دهد ، و باعث می شود آب بین لوله و پوشش قرار گیرد و باعث خوردگی بیشتر شود لوله.

روند اولیه اجرای پوشش اپوکسی به خودی خود فشار مشخصی روی دیواره های لوله ایجاد می کند و ممکن است در نقاط ضعف یا مناطق رزوه دار منفجر شود.

و در آخر ، عناصر مهم سیستم لوله کشی اغلب در یک کار پوشش اپوکسی حذف می شوند.

به دلیل این چالش ها ، نهاد نظارتی سازمان اداره آب با مشاغل پوشش اپوکسی ناموفق یا کارهای پوشش اپوکسی تا حدی کامل شده روبرو می شود که اکنون نیاز به تعویض کامل لوله دارد. این مشکلات و همچنین سایر مشکلات اپوکسی منجر به پرونده های قضایی متعددی در صنعت پوشش اپوکسی شده است.

 

با توجه به اینکه تعویض لوله به طور معمول همان هزینه و حتی گاهی هزینه کمتری نسبت به محلول پوشش اپوکسی دارد ، نهاد نظارتی سازمان اداره آب اکیداً پیشنهاد می کند که همزمان با دریافت پیشنهاد اپوکسی ، یک پیشنهاد دیگر درخواست کنید. به همین ترتیب ، از آنجا که پوشش اپوکسی غالباً شامل ضمانت نمی شود ، متوجه خواهید شد که بخشی از ذهن همراه با یک سیستم لوله کشی کاملاً جدید و کاملاً تضمین شده ارزش سرمایه گذاری را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات لوله های اپوکسی و CIPP ، لطفا از سایت اطلاعات ما در مورد برنامه های اجرای اپوکسی بر روی سازه ها دیدن کنید .


  

نمونه های زیر از ملکی گرفته شده است که فقط دو سال پیش با موفقیت با اپوکسی پوشانده شده بود. همانطور که مشاهده می کنید ، پوشش به طور مساوی به داخل لوله نمی چسبد و در نتیجه رزین در پایین لوله ته نشین می شود. به همین ترتیب ، می توانید لمینیت زدایی را که در دیواره های لوله وجود دارد ، مشاهده کنید ، که ممکن است در نتیجه تمیز کردن نادرست قبل از نصب یا نصب نامناسب خود رزین باشد. صرف نظر از علت ، اپوکسی آنطور که در نظر گرفته شده چسبیده نیست ، و خوردگی از طریق پوشش وارد می شود و باعث می شود نصب آن انچنان که مورد نظر است موثر نباشد.

با توجه به مطالب گفته شده در بالا باید این نکته را در نظر داشت که در مقاطعی که امکان حضور یک اجرا کار جهت اجرای پوشش اپوکسی هست می توان با اطمینان بیشتری نسبت به پوشش کامل سطح و جداره لوله ها از اعمال رزین اپوکسی و همچنین اعمال پوشش های صنعتی شامل زینک فسفات و زینک کرومات که حاوی روی هستند بر روی دیواره های لوله ها اطمینان حاصل کرد.

 

 اما همانطور که در بالا گفته شد اگر مقطع پروفیل نازک باشند به دلیل عدم عدم توانایی در درک کردن و نیز امکان از دست رفتن در چک کردن بخش های لوله، اطمینان لازم پوشش دهی کامل به دست نمی آید.

 

لازم به ذکر است استفاده از پوشش زینک کرومات و زینک فسفات که در درصد های بالا بر روی دیوار سند بلاست شده و خش دار شده لوله ها در مرحله اول اجرا می شوند شرایط را برای ایجاد یک غشاء جهت اتصال به لوله از یک سمت و در مرحله بعدی اتصال به پوشش رزین بیلد اپوکسی را فراهم آورده و عمر پوشش دهی را افزایش می دهد. از این رو بعد از مرحله اجرای پوشش زینک فسفات و زینک کرومات می بایست از رنگ های اپوکسی پلی آمید به صورت اجرای پاششی بر روی این محصولات اقدام نمود. در صورتیکه پوشش شما در معرض نور خورشید قرار می گیرد این مرحله می بایست با متریال پلی اورتان انجام شود. 

 

از این رو برای گرفتن استعلام قیمت رزین اپوکسی بر روی لوله و استاندارد پوشش لوله های فولادی قیمت اجرای رنگ اپوکسی لوله میتونید بر اساس دستورالعمل های قرار داده شده و ارائه شده مناسب ترین هزینه رو برای پروژه خودتون در نظر بگیرید و انتخاب کنید.