ستارگان افلاک پوشش آریا

05137605016

آیا می توانید در ماه های سرد زمستان کف اپوکسی نصب کنید؟

 

آیا می توانید در ماه های سرد زمستان کفپوش اپوکسی نصب کنید؟

 

آیا می توانید در ماه های سرد زمستان کفپوش اپوکسی را نصب کنید؟

پاسخ کوتاه این است که بله ، اگر یک کارفرمای پروژه کاملا صبر نکند و بخواهد سریع عملیات اجرایی کفپوش اپوکسی را انجام دهند ، ما می توانیم در تیم ستارگان افلاک پوشش آریا در ماههای سرد زمستان با موفقیت کفپوش اپوکسی را اجرا و نصب کنیم . پاسخ طولانی این است که ساخت و ساز برنامه ریزی شده و پروژه های کفپوش اپوکسی در فضای باز  معمولاً در زمستان کند پیش می روند. دلایل این تاخیرها ساده است - برف ، دمای سرما  و دمای پایین زمین بر واکنش های شیمیایی فرآیند های اختلاط  اپوکسی و نصب اپوکسی تأثیر می گذارد  . بنابراین اگر پروژه می تواند صبر کند ، باید این کار را انجام دهد.

واکنش شیمیایی و اختلاط اپوکسی  در زمستان 

دمای واکنش رزین اپوکسی:

رزین اپوکسی دارای آستانه واکنش شیمیایی 22 درجه سانتیگراد است. این واکنش را واکنش گرماز می نامند. دمای گرمتر واکنش گرمازا را تسریع می کند ، در حالی که دمای سرد واکنش گرمازا را کند می کند. در طی یک واکنش گرمازایی کاهش یافته ، پیوند متقابل مولکول و در نهایت ، قدرت پیوند کاهش می یابد مگر اینکه برای مدت زمان طولانی تر عملیات کیور شدن و سفت شدن اپوکسی انجام شود. در طی این فرایند ، خواص مطلوب اپوکسی در نهایت باعث کاهش قدرت و دوام آن می شود.

تاثیر دمای کف و محیط بر روی اپوکسی:

اپوکسی بلافاصله دمای هر ماده ای را که بر روی آن کار می شود ،را به عنوان دمای محیط کرده و بر اساس آن واکنش شیمیایی و شدن اپوکسی انجام می شود. بنابراین ، دمای کف (بستر) از اهمیت یکسانی با دمای محیط (هوا) برخوردار است. سطح و دمای محیط باید بیش از ۲۲ درجه سانتیگراد باشد تا 100٪ اپوکسی جامد سفت شود تا با حداکثر مقاومت ، سختی و دوام سخت شود. 

استانداردهای صنعتی اپوکسی برای استفاده از اپوکسی در زمستان  

ما از تجربه گسترده خود در کف سازی و اجرای پوشش های رزین و اپوکسی در شرکت ستارگان افلاک پوشش آریا برای تعیین بهترین راه حل در زمستانهای خنک مناطق سردسیر ایران استفاده می کنیم. یک راه حل استفاده از ماده جایگزین است. به عنوان مثال ، پلی الكتريك ها ، به جای اپوکسی ، اجازه نصب در دمای کمتر از 10 درجه سانتیگراد را می دهند زیرا آنها مقاومت شیمیایی و اشعه ماورا بنفش را بهبود میبخشند و مدت زمان کمتری را ایجاد می کنند. نصب سیستم های کفپوش بتونی صیقل یافته نیز می تواند در ماه های سرد زمستان اجرا شود. با این وجود ، اطمینان حاصل می کنیم که هنگام ریختن یک کفپوش اپوکسی جدید ، استانداردهای ACI برای شرایط آب و هوای سرد رعایت می شود.

آیا می توانم دمای محیط را در هنگام اجرای کفپوش اپوکسی دستکاری کنم؟

آره. در اینجا روش هایی وجود دارد که می توانید دمای هوای محیط را در هنگام نصب و اجرای کفپوشهای اپوکسی در ماه های سرد زمستان دستکاری و تنظیم کنید.

  • بخاری های پروپان و فن جت ها می توانند هوای محیط را گرم کنند. استفاده از فن جت ها همه میدونن به شما در هنگام اجرای تخفیف های پوستی کفپوش اپوکسی کمک کرده و دمای محیط رو تنظیم کنم
  • برای بالا بردن دمای کف می توان از هیتر حرارتی گرم یا پتو گرم کننده استفاده کرد.
  • رزین ها را به مدت 12 تا 24 ساعت قبل از استفاده در دمای اتاق 30 تا 40 درجه سانتیگراد نگه دارید.
  • رزین ها و محتویات مایع اپوکسی را می توان در حمام آب گرم قرار داد تا دمای آنها افزایش یابد.
  • جدول زمانی پروژه خود را تنظیم کنید تا زمان بیشتری برای مخلوط کردن ، پخش و کیور شدن و مهیا شدن اپوکسی داشته باشید.

 

تاثیرات رطوبت بر روی رزین های اپوکسی:

رطوبت و نسبت رطوبت می تواند بر نتیجه و دوام اپوکسی تأثیر بگذارد. رطوبت و نقطه شبنم بر قدرت اپوکسی تأثیر می گذارد. از اپوکسی در محیط هایی با رطوبت کمتر از 85 درصد استفاده کنید. آزمون رطوبت را برای تعیین سطح رطوبت انجام دهید. یک مانع بخار قرار دهید تا رطوبت در بتن آب بندی شود و از بالا رفتن آن به سطح اپوکسی و نشت آن به اپوکسی جلوگیری شود.

چه پروژه های اجرایی اپوکسی می توانیم در تعطیلات زمستانی انجام دهیم؟ 

در حالی که امکاناتی که به راحتی قابلیت کنترل دما را در محیط ایجاد نمی کنند برای نصب اپوکسی زمستان نیستند ، چند پروژه را می توان در شرایط محیط زمستانی انجام داد. به عنوان مثال ، تعطیلات زمستانی شما زمان خوبی برای صنوبر سازی کابینت ها یا میزهای پیشخوان یا حتی کف اتاق نشیمن است. خانه ها و تاسیسات مشاغل کوچک می توانند موفقیت آمیز باشند زیرا آنها توانایی بیشتری در دستکاری دمای هوای محیط و اطمینان از قرار گرفتن بستر در محدوده دمای ایده آل دارند. پروژه های دیگری که در زمستان ایده آل هستند ، اصلاح مجدد کف بتونی صیقلی است. 

درک پیامدهای احتمالی پروژه های اپوکسی زمستانی مهم است. تکمیل این موارد (برطرف کردن مشکلات اجرای اپوکسی در فصل زمستان) ممکن است طولانی تر و هزینه بیشتری داشته باشد. اما ، اگر به طور مناسب برنامه ریزی شده باشد ، یک تیم نصب اجرای کفپوش های اپوکسی متخصص می تواند اثرات دمای سرد را کاهش دهد و در حالی که امکانات شما برای تعطیلات بسیار کم است ، می‌توانیدکفپوش زمستانی  را اجرا کنید . 

آیا در زمستان سرد پروژه کفپوش اپوکسی را انجام می دهید؟
ما خوشحالیم که راهنمایی و آموزش لازم را به شما می‌دهیم تا فرایند نصب و اجرا دستورالعمل اقتصادی و فنی به بهترین نحو ممکن اجرا کرده و رضایت کارفرمای خود را در وهله اول به دست آورده و پروژه اپوکسی خود را بدون هزینه های اضافه کهن شد گرفته شده از شرایط فصل زمستان هست تحویل و تکمیل نمایید. در بخش‌های بعدی توضیحات تکمیلی در راستای اجرای دقیق در راستای اجرای دقیق کفپوش های اپوکسی به شما ارائه می شود.