ستارگان افلاک پوشش آریا

05137605016

رایج ترین مشکلات کفپوش اپوکسی تجاری و نحوه حل آنها


 

کفپوش اپوکسی می تواند برای یک سطح براق زیبا و براق باعث محافظت از سطوح شود. متاسفانه ، تعمیر نادرست آن می تواند بر ظاهر و بافت کف شما تاثیر بگذارد. اگر تجربه حرفه ای در استفاده از آن ندارید ، اپوکسی یا رزین ماده ای بسیار سخت در فرآیند اجرا است.

 

برای یادگیری بیشتر با شرکت ستارگان افلاک پوشش آریا تماس بگیرید تا در دوره های آموزشی ما نحوه اجرای کفپوش های اپوکسی صنعتی را به شما آموزش بدهیم.

 

محصول کفپوش برای داشتن اپوکسی واقعی به رزین و فعال کننده نیاز دارد. از آنجا که کفپوش اپوکسی یک محصول دو بخشی است ، برای به دست آوردن نسبت مناسب نیاز به نصب و اجرای حرفه ای کفپوش اپوکسی بر روی سرامیک و دیوار دارید. اگر یک فرد بی تجربه سعی در استفاده از این محصول داشته باشد ، کف شما ممکن است با برخی از نقص ها به پایان برسد. حتی نصب توسط تکنسین های کفپوش واجد شرایط ممکن است به اشتباه انجام شود:

 

سایش منظم کفپوش اپوکسی

شرایط آب و هوایی که کفپوش اپوکسی در آن نصب شده است

نصب نادرست پوشش های صنعتی اپوکسی

 

این شرایط ، از جمله موارد دیگر ، می تواند منجر به انواع مشکلات کفپوش اپوکسی شود. هر چند ناامید نشوید ، زیرا همیشه برای کفپوش هایتان راه حل هایی برای این مسائل وجود دارد. در مورد رایج ترین مشکلات کفپوش اپوکسی تجاری و معایب کفپوش اپوکسی در منزل و معایب کفپوش اپوکسی رزین نحوه حل مشکلات آنها در ادامه مطلب بخوانید.

 

مشکل: لایه برداری و ورقه شدن و جدا شدن کفپوش اپوکسی

اگر متوجه شدید که قسمت هایی از کف اپوکسی شما بالا آمده یا پاره می شود، لایه برداری کف اپوکسی دارید. لایه برداری باعث ایجاد یک سطح ناهموار و ظاهری غیرحرفه ای می شود که ممکن است به کف بتنی زیر آن نیز آسیب برساند.

 

کف اپوکسی به دلایل زیادی می تواند پوسته و جدا شده که بعضی از آنها مربوط به شرایط اطراف است زیرا متخصصان آن را اعمال می کنند. 

کفپوش اپوکسی می تواند پوسته و جدا شود اگر در حین استفاده یا اجرا:

 

دما خیلی زیاد داشته باشد

دما خیلی کم باشد

رطوبت هوا زیاد باشد

 

رزین و سخت کننده ( هاردنر اپوکسی ) به شرایط مناسب برای سفت شدن نیاز دارند. اگر در کسب و کار شما رطوبت زیاد بوده است ، رطوبت می تواند از کف بتونی زیر اپوکسی شما خارج شود. تجمع رطوبت می تواند مشکلات مختلفی ایجاد کند، از جمله لایه برداری و جدا شدن کفپوش اپوکسی از بستر زیرین.

 تغییر دما ممکن است باعث ایجاد تراکم در سطح کفپوش شود و به مشکل رطوبت شما اضافه کند.

 

حتی اگر هوا بین گرم و سرد در نوسان نباشد ، هر دو حالت شدید ممکن است باعث لایه برداری کف اپوکسی شود. هنگامی که درجه حرارت بیش از حد گرم یا سرد باشد ، چه در ساختمان شما و چه در بیرون ، ممکن است بر نحوه درمان اپوکسی تأثیر بگذارد. اگر اپوکسی شما به درستی سفت نشود ، درست روی بتن قرار نمی گیرد. در نتیجه لایه برداری و کنده شده رزین و اپوکسی و رزین ناهموار خواهید دید.

 

آماده سازی سطوح نیز برای کفپوش اپوکسی صاف بسیار حیاتی است. به دلایل مختلف ، یک متخصص مطمئن خواهد شد که کف شما شرایط زیر را دارد.

 

از روغن و بقایا پاک هستند: 

  این مواد باعث ایجاد مشکل در رزین می شوند. روغن و سایر مواد می توانند در زیر اپوکسی گیر کنند. اگر چیزی مانع کاربرد و پیوستن اپوکسی به کفا شود ، پوشش نمی تواند به درستی به کف بتنی بچسبد. چربی و روغن کف شما نیز باعث می شود که رزین به طور نامناسب اجرا شود و منجر به لایه برداری و کنده شدن اپوکسی از بستر زیرین شود.

 

منافذ باز شده داشته باشید:  اگر سطحی بیش از حد صاف باشد ، اپوکسی نمی تواند به آن بچسبد. وقتی این اتفاق می افتد ، در نهایت با لایه برداری لایه های کف اپوکسی روبرو می شوید زیرا رزین نمی تواند همانطور که تنظیم شده به بستر زیری چسبیده باشد.

کاملاً خشک هستند: 

 چه کف خود را بشویید و چه یک کفپوش اپوکسی قبلی را حرفه ای برداشته باشید ، باید سطح زیرین خشک شود. حداقل 24 ساعت بین شستن کف بتن خود و استفاده از رزین جدید حرفه ای فاصله داشته باشید. کف مرطوب همان مشکلات کف کثیف را ایجاد می کند ، جایی که اپوکسی نمی تواند به بتن بچسبد.

اگر کف شما کثیف ، خیلی صاف یا مرطوب باشد ، رزین اپوکسی به درستی سفت نمی شود. اگر هنوز حرفه ای نیستید که از کفپوش اپوکسی استفاده کنید ، خوش شانس هستید. برخی اقدامات احتیاطی مستقیم به جلوگیری از لایه برداری کف اپوکسی در کاربردهای آینده کمک می کند. اگر رزین شما روشن است و متوجه لایه برداری می شوید ، هنوز راه حل هایی دارید.

راه حل: لایه برداری کف اپوکسی

برای جلوگیری از اشتباهات اپوکسی که باعث لایه برداری می شود ، متخصصان قبل و حین استفاده بسیار مراقبت می کنند. برای  جلوگیری از لایه برداری در کفهای اپوکسی جدید خود ، اطمینان حاصل کنید که متخصص مراحل زیر را انجام می دهد.

 

  1. سطوح را تمیز می کنند :  در حالی که می توانید کف را جارو کرده و قبل از ورود نصاب بشویید ، یک متخصص باید کف را تمیز کند یا از تمیز بودن آن قبل از استفاده مطمئن شود. حداقل یک روز قبل از ورود متخصص از آب استفاده کنید، بنابراین باید موقع اجرای رزین سطح زیرین خشک باشد.
  2. منافذ سطح بتن را آماده می کنند:  یک متخصص باید تعادل کامل بین پروفایل سطح و ایجاد سطحی بیش از حد متخلخل را بداند.
  3. در بهترین شرایط آب و هوایی کار می کنند:  برای اطمینان از اعمال رزین بدون هیچ گونه مشکلی، هوا باید کاملاً مناسب باشد. اگر امکان محیط کنترل شده توسط آب و هوا دارید، با یک متخصص صحبت کنید تا ببینید بهترین دما چیست.

حتی پس از استفاده دقیق، با گذشت زمان ممکن است در لایه های اپوکسی خود احساس لایه برداری و ورقه شدن اپوکسی کنید. با یک متخصص مشورت کنید که نحوه رفع اشتباهات اپوکسی را به شما اعلام کند. اگر مشکلات شدید باشد ، ممکن است تصمیم بگیرند که باید کفپوش اپوکسی را برداشته و با یک کفپوش اپوکسی دیگر جایگزین کنند. برای انجام این کار ، ابتدا متخصصان باید اپوکسی قدیمی و آسیب دیده را از بین ببرند. از بین بردن کف های رزین به یک متخصص آموزش دیده نیاز دارد که در مراحل مختلف برداشتن اقدامات احتیاطی ایمنی را انجام  دهد .

  1. چرخ:  ماشین آلات (جرندرس) طبقه خدمات دستگاه و ابزار دستی برای گوشه کار آسان تر از حذف رزین. باز هم ، این فرآیند ممکن است از رزین گرد و غبار ایجاد کند ، بنابراین حرفه ای ها مطمئناً از دنده مناسب استفاده می کنند. کارشناسان با رفتن ذرات وکیوم می کنند تا ببینند آیا همه اپوکسی را حذف کرده اند یا خیر. قبل از استفاده از رزین جدید ، یک نصب کننده کف نیز اطمینان حاصل می کند که منطقه از گرد و غبار و آوار پاک شده است.

تعویض کفپوش اپوکسی ممکن است ایده آل نباشد ، اما بهترین راه برای تعمیر کف با مشکلات زیادی در سراسر آن است. متأسفانه لایه برداری کف اپوکسی تنها مسئله ای نیست که ممکن است در کفهای رزین خود مشاهده کنید.