ستارگان افلاک پوشش آریا

05137605016

کفپوش اپوکسی چقدر هزینه دارد؟

 

به طور متوسط ​​کفپوش اپوکسی 450.00 هزار تومان به ازای هر متر مربع هزینه دارد . هزینه های کفپوش اپوکسی از 250.000 هزار تومان تا 590.000 هزار تومان بر اساس روش اجرای اپوکسی متغیر است. هزینه نصب کفپوش اپوکسی حرفه ای در هر فوت مربع از 90.000 تا 450.000 تومان شامل مواد و نیروی کار است. هزینه تجهیزات و مواد به تنهایی در هر فوت مربع حدود 50.000 تا 150.000 تومان است.

 

کفپوش اپوکسی یک سیستم پوشش یا رنگ است که اغلب با استفاده از دو ماده مختلف که یک رزین ماده اولیه و دومین هاردنر و ماده ثانویه است ایجاد می شود. وقتی این مواد با هم ترکیب می شوند ، منجر به یک ماده سخت کننده سریع می شود که یک سطح کف براق یا نیمه براق بادوام را تشکیل می دهد. با این حال ، اپوکسی در معرض مستقیم نور خورشید تمایل به کمرنگ شدن یا زرد شدن دارد. اپوکسی می تواند روی سطوح سیمانی ، چوبی ، فلزی یا بتنی مورد استفاده قرار گیرد و ممکن است به عنوان زیرپوش زیر انواع دیگر کفپوش استفاده شود ، اما معمولاً به عنوان کفپوش گاراژهای بتونی مسکونی یا تجاری استفاده می شود. قبل از خشک شدن ، می توان پوسته های رنگ را بر روی اپوکسی پاشید تا بافت ها ، یا الگوهای شبیه سازی شده با گرانیت یا سیلیس ایجاد شود. متناوباً ، می توان از شن های رنگی یا سیلیس های رنگ دار برای ایجاد سطح کمتر لغزنده استفاده کرد.

 

هزینه اجرای کفپوش اپوکسی چقدر است؟ 

سه طبقه کفپوش اپوکسی وجود دارد:

 

پوشش اپوکسی جامد 100٪ گرانترین نوع است که معمولاً در کفپوش های تجاری یا حرفه ای با اپوکسی های پایه آب و حلال که هر دو تقریباً 40 تا 60٪ اپوکسی دارند ، استفاده می شود. استفاده از رنگ اپوکسی بر پایه آب آسان تر و نازک تر خواهد بود. با این وجود ، در مقایسه با پوشش اپوکسی پایه حلال ، دوام زیادی نخواهد داشت زیرا اپوکسی پایه حالا ضخیم تر است و نقایص را بهتر می پوشاند. اگرچه نیاز به استفاده از دستگاه تنفس هنگام استفاده است ، اما معمولاً اپوکسی بر پایه حلال گران تر از سیستم های پایه آب است. هزینه های اپوکسی بر پایه آب در حدود 30 تا 40 هزار تومان برای هر متر مربع شروع می شود ، در حالی که 100٪ اپوکسی جامد یا پایه حلال برای هر گالن 95 تا 130 هزار تومان برای هر متر مربع است. علاوه بر این ، پوشش های ضخیم تر می توانند به گالن های اضافی اپوکسی در مقایسه با رنگ نازک تر برای همان فیلم مربع نیاز داشته باشند.

 

هزینه کفپوش گاراژ اپوکسی

متوسط ​​هزینه کفپوش گاراژ اپوکسی 450 هزار تومان برای یک گاراژ به ازای یک متر مربع است و 6 میلیون تومان به ازای هر 1 ماشین است. به طور کلی ، یک کف اپوکسی گاراژ نصب شده به صورت حرفه ای بین 80 تا 180 هزار تومان در هر فوت مربع متغیر است که به طور متوسط ​​12 تا 15 میلیون تومان برای یک گاراژ 25 متر مربعی برآورد می شود.

 

درباره هزینه های اجرای کف گاراژ اپوکسی بیشتر بدانید

 

هزینه کفپوش اپوکسی تجاری

کفپوش اپوکسی صنعتی یا تجاری بسته به نوع اپوکسی ای که انتخاب می کنید حدود 50 تا 250 هزار تومان در هر فوت مربع هزینه دارد . قیمت تا حد زیادی به نوع اپوکسی اعمال شده، تعداد لایه های مورد استفاده و روش استفاده (ضخامت کم ، غلتکی ، ماله ای یا سمپاش) بستگی دارد.

 

هزینه کفپوش اپوکسی صنعتی 

کفپوش اپوکسی صنعتی یا تجاری بسته به نوع اپوکسی ای که انتخاب می کنید حدود 50 تا 250 هزار تومان در هر فوت مربع هزینه دارد . قیمت تا حد زیادی به نوع اپوکسی اعمال شده ، تعداد لایه های مورد استفاده و روش استفاده (ضخامت کم ، غلتک ، ماله ای یا سمپاش) بستگی دارد.

 

هزینه کفپوش اپوکسی DIY

بسته کفپوش اپوکسی DIY می تواند از 1.25 تا 15 میلیون تومان به بالا باشد که بسته به متراژ مربع ، نوع اپوکسی ، تعداد کت های مورد نیاز و تعداد ابزار و / یا مواد شامل می شود. اقلام اضافی می تواند مورد نیاز باشد ، از جمله غلتک ، برس مقاوم در برابر حلال ، دستکش لاستیکی ، عینک ، سطل پلاستیکی یا سایر موارد که می تواند 5 میلیون تومان اضافی دیگر به مجموعه تحمیل نماید. هنگام استفاده از برس و غلتک برای استفاده از کیت رنگ اپوکسی ، تخمین زده می شود که یک پروژه متوسط ​​به 9 ساعت کار نیاز دارد ، در سه روز این کار انجام می شود ، هزینه های متوسط 3 تا 4 میلیون تومانی برای گاراژ یک ماشین و 5 تا 6.5 میلیون تومانی برای گاراژ اتومبیل دو نفره است .

 

شامل چه مواردی می شود:

رطوبت همیشه باید توسط نصب کننده کف بتن قبل از نصب بررسی شود زیرا در صورت وجود رطوبت نمی توان از اپوکسی استفاده کرد.

 

استفاده از کفپوش اپوکسی ممکن است به هفت لایه اجرای کفپوش نیاز داشته باشد. کاربردهای معمول می تواند شامل لایه پایه، 1-2 لایه اپوکسی، پوشش پخش شده زیرسازی پوسته و زبر شده و یا سیلیس برای اهداف تزئینی یا کاهش سطح لغزنده باشد) ، که با یک پوشش رویه به پایان رسیده است. 

 

مرحله اول کار اجرای اپوکسی وصله زدن، پر کردن یا تسطیح مناطقی است که نیاز به تعمیر دارند. سپس بتن تمیز و آماده می شود تا به طور مناسب بعد از مضرس شدن با اپوکسی پیوند بخورد. رویکردهای DIY وجود دارد که شامل یک محلول اسیدی ملایم برای خش دار کردن سطوح بتنی است ، اما حرفه ای ها برای از بین بردن پوشش های قبلی در هنگام باز کردن سطوح بتنی ، از آسیاب یا بلستر های گلوله ای با گلوله های کوچک فولادی یا دستگاه ساب با ساب های آجری فلزی و معمولی استفاده می شود.

 

مرحله بعدی ترکیب پوشش اپوکسی یا رنگ با هم ، پخش آن طبق دستورالعمل های سازنده است. به طور کلی ، اجرای اپوکسی باید به سرعت انجام شود، در حالی که نصب کنندگان معمولاً کفش های میخی دارند که به آنها امکان می دهد روی کف اپوکسی مرطوب راه بروند. مواد ضد لغزش یا پوسته های رنگی باید قبل از خشک شدن کامل اپوکسی ، تقریباً 15 تا 30 دقیقه اضافه شوند. این مواد مانند شن و ماسه ( مواد اصلی استفاده شده سیلیس می باشند ) را می توان با استفاده از یک فرآیند پخش پاشید. 

 

یک فیلم نمایشی توسط شرکت سازنده معتبر انگلیسی ، Palma Inc برای مراحل استفاده از اپوکسی با ماله ارائه شده است. در همین حال ، یک فیلم نمایشی توسط ThisOldHouse.com ارائه شده است که روند درخواست را با استفاده از قلم مو نشان می دهد. علاوه بر این ، یک فیلم نمایشی که روند کار با استفاده از غلتک را توضیح می دهد.

 

نصب کنندگان کفپوش اپوکسی

بین انواع کفپوش اپوکسی تفاوت بسیاری وجود دارد تا آنها را انتخاب کنید. شما باید توصیه های نصاب ها را از دوستان، خانواده و کارمندان فروشگاه های محلی برای بهبود خانه خود دریافت کنید تا بهترین متخصص را برای نیازهای خود پیدا کنید.

 

شما باید از مشتریان قبلی مراجعه کننده سوال کرده و با آنها تماس بگیرید و سوال های مربوط به انواع کفپوش های اپوکسی را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که شرکت دارای مجوزهای مناسب ، بیمه و سوابق درخشانی در زمینه اجرای اپوکسی باشد. بهتر است رضایت نامه مشتری و حسن انجام کار های آن شرکت مجری رو مورد بررسی قرار داده و آنها رو مطالعه کنید تا شرکت مجری انتخاب کنید که رضایت کامل مشتریان خودش رو بدست آورده و از پروژه شما به عنوان کسب تجربه برای مقاصد خودش استفاده نکنه و پروژه شما رو با شکست مواجه نکنه.